O NÁS

DUBOVÉ PODLAHY - TRENDOVÁ ZÁLEŽITOST

Dubové podlahy jsou v posledních letech módním trendem vracejícím se do domáctností v celé republice. Při bližším pohledu na jejichestetické a funkční kvality to není žádné překvapení. Dub je původní dřevina na téměř celé severní polokouli, a proto dekory dubu jsou nám tradičně esteticky příjemné.

Dubové podlahy jsou díky druhové pestrosti k dostání v široké paletěpřírodně dokonalých vzorů. Vybírat si můžete jak přímo podle druhů dubu, tak konkrétního barevného odstínu. Výsledkem je vždy úžasný vzhled a přitom vysoká odolnost. Dubové podlahy se dělají jak plovoucí, tak jako podlahové palubky dubové. Obrovskou výhodou vždy je, že dřevo dýchá, díky čemuž reguluje mikroklima domů a bytů. Podlaha tak absorbuje vlhkost a navrací ji zpět, když se vzduch stane sušším. Dubové podlahy jsou navíc velmi příjemné na dotek a působí hřejivě i na bosou nohu.

Dubová podlaha je velmi odolná a odolává skvrnám i vysokému zatížení. Zároveň je dřevěná podlaha snazší pro údržbu, protože se nenabíjí elektricky a nepřitahuje prach. Je tak vhodná pro osoby se sklonem k alergiím. Kromě toho dubové podlahy zaručují spolehlivou tepelnou izolaci místnosti i akustickou izolaci – tlumení hluku. Zároveň jsou stálobarevné a nepodléhají tvarovým změnám.